Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tržnice Dragoun v Chebu skrývá velká bezpečnostní rizika

Cheb - Při kontrole v chebské tržnici Dragoun zasahovalo na osm desítek hasičů a policistů

19.5.2012
SDÍLEJ:

V RÁMCI BEZPEČNOSTNÍ AKCE zjišťovali také policisté totožnost stánkařů. Foto: Deník: Martin Rejsek

Bezpečnostní akce, při které se hasiči zaměřili na dodržování požárních předpisů na tržnici Dragoun (o níž Chebský deník už informoval), už má své výsledky. Nejvíce pokut vybrali muži zákona za nevyhovující přístřešky z plachet.

„Jednalo se o další z řady kontrol zaměřených na dodržování požárních předpisů. Podobné akce se už uskutečnily například ve Svatém Kříži, v Potůčkách nebo Hraničné u Aše," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal. „Každý stánek má jasně určeno, kde může být zboží, v jakých místech se má nacházet únikový východ nebo kde má být umístěn hasicí přístroj. Akce se konala ve spolupráci s policií a na místě bylo asi 80 příslušníků integrovaného záchranného systému. Máme za úkol zkontrolovat všechny stánky. Na místě je navíc pracovník, který v případě zjištění přestupků rovnou vybírá pokuty. Určitě se nejedná o poslední akci tohoto typu. Tržnice nejsou v dobrém stavu, požár tam může vypuknout velice snadno. Zvláště u tržnic, kde jsou stánky namačkané na sebe a jsou plné hořlavých materiálů, je šíření ohně velice rychlé. Jsou nebezpečné například při úniku osob," dodal.

Velkým problémem skoro všech stánkařů byly například přístřešky z plachet, které by v případě požáru doslova tekly a byl by problém s bezpečným únikem osob.

„Policie při akci kontrolovala pobyt cizinců, zda mají všechny nutné doklady a zda nejsou v pátrání," uvedla mluvčí chebské policie Martina Hrušková. „Ku pomoci nám byl takzvaný Schengenbus, což je vozidlo se speciálními přístroji, díky němuž můžeme na místě zjistit, jestli jsou doklady osob platné a zda nejsou padělané," dodala.

Ve 35 případech zaznamenali hasiči přestupky. Celkově na pokutách vybrali 217,5 tisíce korun. „Dostala jsem pokutu osm tisíc korun," řekla stánkařka, která se představila jako Mai Nam Li. „Bylo to za přístřešek z plachty a další věci, které nevyhovovaly předpisům," dodala.

„Slyšela jsem, že měli stánkaři velký problém s plachtami nad stánkem," řekla Jana Malá z Chebu. „Každý den chodím okolo tržnice a ty plachty tam stále jsou, asi se nepoučili," dodala.

Autor: Martin Rejsek

19.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení