Tam se totiž rozhodli posvítit si na páníčky, kteří svého čtyřnohého miláčka proti vzteklině naočkovaného nemají.

Na svém posledním zasedání se zastupitelé dohodli, že majitel předloží i platný očkovací průkaz. „Úředník obecního úřadu zkontroluje, že přihlášený pes má imunitu proti vzteklině,“ potvrdila místostarostka Tuřan Miloslava Hošková. „Už dříve jsme očkovací průkazy kontrolovali. V předchozích letech jsme navštěvovali chovatele doma.

Kontrola však byla v delší časové řadě a navíc nepostihla všechny majitele pejsků.“
Nový způsob má podle jejích slov výhodu v tom, že kontrola zvířat bude mít pravidelný interval. „V naší obci musí chovatel zaplatit poplatek do poloviny roku,“ uvedla Hošková.

Navíc je v dokladu napsáno i stáří psa. „To je další výhoda, protože nám odpadnou i dohady, jestli se na něj musí nebo nemusí platit poplatky. Domníváme se, že toto opatření zavede v naší obci větší průhlednost a přehled o dodržování povinností,“ dodala.

„Podle mého je to dobrý nápad,“ řekla Jarmila Vostřáková z Chebu. „Mít naočkovaného psa proti vzteklině přece není soukromou záležitostí majitele. Ten, kdo nemá co tajit, bez jakýchkoli protestů doklad předloží a na darebáky se alespoň ukáže. Osobně pejska mám, beru ho jako další dítě. Očkování je to nejmenší, co pro něj mohu udělat.“

Opačný názor má Stanislav z Chebu. „Myslím si, že je to zbytečné. Proč bych měl někomu z obce ukazovat očkovací doklad.“ (bež)