Turistická akce Plesenský výšlap se vydařila. Přilákala přes dvě stovky účastníků nejen z regionu, ale dokonce i z Nýřan, Duchcova, Berouna a Mostu. Nechyběli ani sportovci z německých klubů v Bad Brambachu a Plavně. A milovníci pěších túr se mohou těšit na další velké akce.

„Turistický ruch se nevyhýbá ani menším městům, jakým je například Plesná. Právě naopak! Zdejší přívětivá krajina, slunečné počasí a očekávání zážitků na pěších a cyklistických trasách přilákaly na pátý Plesenský výšlap 238 účastníků," pochvaloval si předseda Klubu českých turistů (KČT) Union Cheb Pavel Sýkora.

Deseti- a patnáctikilometrové turistické trasy zavedly pěší turisty do okolních sídel na Smrčinu, Vackov, do Lomničky či Velkého Luhu. Navštívenými památkami tak byly například rabínský dům v Lomničce nebo blízký židovský hřbitov. „Cyklistické trasy v délce 17 55 km pronikaly hlouběji do Chebské pánve, která oslovila 46 kolařů," vyčíslil Sýkora.

Plesenský výšlap se už nyní stal lákadlem nejen díky zajímavě vybíraným trasám. Mnoho účastníků se sem vrací kvůli vynikajícím koláčům, které na startu i v cíli nabízejí členky Svazu postižených civilizačními chorobami. Zájem o výšlap roste i mezi turisty ze vzdálenějších míst republiky, ti sem přijíždějí pro razítka v rámci plnění odznaku ´Dvoustovka turistických akcí´. A letos Plesenští potěšili své turisty ještě něčím novým absolventskou vizitkou do turistického deníku. Turistické setkání vyvrcholilo ve velkém sále zrenovovaného kulturního domu cestovatelskou přednáškou studenta plzeňské univerzity Tomáše Prachaře, který projel Norsko v sedle motorky a nechal za sebou 9 tisíc kilometrů. O tom, jaké je to, jezdit po severu Evropy s parťákem a naopak sám, se ale dozvěděli pouze ti, kteří v přednáškovém sále vydrželi až do konce.

„Letošní Plesenský výšlap se i díky pěknému počasí vážně vydařil. Nepojal jsem ho jen jako sportovní aktivitu, ale také jako prima setkání s přáteli," usmíval se sportovec Václav Mašek z Plesné.