Na Zelené hoře u rozhledny, kam mohou dorazit z různých směrů, jsou účastníci očekáváni v době od 14 do 17 hodin. Rodiny jistě rády využijí pětikilometrovou soutěžní trasu Domu dětí a mládeže Sova. Startovat se bude od 13 hodin od železničního viaduktu naproti bývalé restauraci Myslivna. Trasa bude vedena lesem a vyznačena fáborky.

Cestou bude na děti čekat řada úkolů, za jejichž splnění dostanou sladkou odměnu. Na Zelenou horu si turisté mohou vyšlápnout také z chebského náměstí, a to po zhruba šestikilometrovém úseku zelené turistické značky. Využít lze také trasu po žluté turistické značce, která začíná na hrázi přehrady Skalka. Kdo půjde k hrázi Skalky z chebského náměstí, urazí až k rozhledně celkem osm kilometrů. V cíli obdrží každý účastník pamětní list a špekáčky k opečení.

K prodeji zde budou turistické suvenýry vztahující se k rozhledně, včetně turistických vizitek. Kromě tradičního opékání špekáčků, soutěží pro děti, pamětních listů, turistických suvenýrů a rozhledů z věže vás vůbec poprvé čeká představení loutkoherců z Hradce Králové, tedy města, které tvoří společně s Chebem a dalšími městy Českou inspiraci.

Na programu je pohádka Jak šel Honza do světa. Dobrodružství Honzy, který umí dodržet slovo a nakonec přemůže nejen svůj strach, mohou malí i velcí sledovat v divadélku pod věží od 14.30 hodin.