VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turisté už ladí formu na jarní pochod Májovým Chebskem

Cheb –V sobotu i v neděli organizátoři pěší i cykloturisty očekávají na startu od 6.30 do 9 hodin a nabídnou jim pěší trasy v délkách od 5 do 50 km a cyklotrasy do 30 do 110 km.

21.4.2011
SDÍLEJ:

Turisté z Chebu a okolí mohou leštit pohory. Jejich oblíbený jarní pochod Májovým Chebskem startuje už v pátek 6. května.Foto: Archív

Turisté z Chebu a okolí mohou leštit pohory. Jejich oblíbený jarní pochod Májovým Chebskem startuje už v pátek 6. května.

Tradice

„Tak jako je jisté, že po zimě přijde – alespoň to kalendářní – jaro, stejně tak je jisté, že každoročně začátkem května pořádáme jarní pochod. Letos to bude ve dnech 6. až 8. května a půjde již o 15. ročník této mezinárodní akce,“ za organizátory uvedl Vít Lodr.

Stejně jako v letech minulých, i letos bude start i cíl pochodu v budově chebské integrované střední školy v ulici Na Hrázi, kde bude pro vzdálenější účastníky zajištěno i ubytování ve školní tělocvičně. „Nutný je vlastní spací pytel,“ upřesnil Lodr.

Trasa 100 kilometrů

První nedočkavci mohou přijít už v pátek od 17 hodin, kdy pro ně budou připravené krátké, maximálně desetikilometrové okruhy po městě a jeho nejbližším okolí. Od 19 do 21 hodin se pak mohou vydat do terénu polykači kilometrů na nejdelší pěší trasu pochodu – 100 km. Tu tvoří dvě zhruba stejně dlouhé části, zájemci mohou absolvovat třeba jen její noční polovinu.

V sobotu i v neděli organizátoři pěší i cykloturisty očekávají na startu od 6.30 do 9 hodin a nabídnou jim pěší trasy v délkách od 5 do 50 km a cyklotrasy do 30 do 110 km. „Cyklisté se na nich podívají – kromě jiného – také do Hazlova, Skalné nebo Libé, kde v současné době vrcholí práce na opravě zdejšího hradu. Pěšáky jejich úseky zavedou naopak jižně od Chebu k Jesenické přehradě, do Starého Hrozňatova, na Loretu a ty nejzdatnější i na jeden ze středů Evropy na svahu Dyleně,“ vyčíslil Lodr.

Nutné výdaje

Pořádání turistického pochodu není úplně levná záležitost a přes pomoc osvědčených sponzorů bude nezbytná alespoň minimální finanční spoluúčast turistů. Podle zvolené trasy činí 15 až 30 korun. Na startu každý obdrží popis trasy s mapkou, na ´živé´ kontrole drobné občerstvení a v cíli pamětní list a samolepku pochodu.
Kromě toho si zájemci mohou stáhnout pěší trasy do vlastního přístroje GPS a využít tak v terénu moderního způsobu navigace. Podmínkou je jen vlastní GPS přijímač a propojovací kabel do USB.

Kolegové z lázní

„Rozhodně podpoříme akci chebských kolegů a na jejich pochod vyrazíme v hojném počtu,“ usmívala se nadšená mariánskolázeňská turistka Milena Kafková. „Na oplátku od nich zase očekáváme, že půjdou na našem výšlapu, který na Mariánskolázeňsku organizujeme o týden později,“ dodala.

Autor: Vladimír Kučera

21.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení