Ani nepříznivé deštivé počasí nezhatilo svátek všech milovníků pěších túr z regionu. Desítky si jich o víkendu užily tradiční pochod Chebskem ´Hraničářská 30´. Ať už si účastníci vybrali kratší, několikakilometrové trasy, nebo tu nejdelší (110 kilometrů), všichni se tradičně setkali s nadšeným chebským turistou Vítem Lodrem, který s organizací této tradiční oblíbené akce pomáhá už sedmnáctým rokem.

„Musím lidi pochválit, ani dešťové přeháňky je neodradily. Dorazili dokonce nadšenci až z německého Porýní i od Mnichova," usmíval se padesátiletý Vít Lodr, který se turistikou zabývá od 1973. „K tomuto krásnému sportu mne přivedl děda a něco jsem asi taky pochytil od bratrance."

A proč si ´dobrá duše Hraničářské 30´, Cheban Vít Lodr, vybral právě turistiku? „Protože se dá dělat od narození až do hrobu. Můžete ji provozovat sami i v desetitisícovém davu, celoročně, vysoko v horách i hluboko pod zemí. A přitom nejde jen o to, něco ujít nebo někam vylézt, ale taky něco vidět a poznat. Už staří Řekové kladli důraz na harmonický rozvoj těla i ducha. Turistika, myslím, splňuje obojí. A proč právě na Chebsku? Kdo chce vidět a objevovat, ten dokáže vidět a objevovat všude. Tak proč ne právě u nás v malebném regionu?"