Milovníci pěšího zdolávání větších štrek z regionu už mohou leštit pohory. Na druhý víkend v září totiž připravují chebští turisté svůj tradiční a populární pochod ´Hraničářská 30´. A opět přichystali atraktivní program.

„Od pátku 12. do neděle 14. září se budou moci příznivci pěší i cykloturistiky vydat na putování Chebskem po trasách měřících od čtyř do sto deseti kilometrů," uvedl předseda Klubu českých turistů (KČT) Union Cheb Pavel Sýkora. „Ty je zavedou v sobotu směrem na Komorní hůrku a Františkovy Lázně, ty delší i ke známé přírodní rezervaci Soos, do Libé, kde je po mnoha letech možné vidět opravený zámek, nebo na hrad Seeberg. V neděli se poputuje na Zelenou horu a účastníci se tak pokud to dovolí počasí budou moci rozhlédnout z Bismarckovy rozhledny, která ani ne tři týdny nato oslaví 105 let své existence," lákal Sýkora.

Start i cíl pochodu naplánovali nadšenci z KČT v budově chebské Integrované střední školy, Komenského 29. „Přijít nebo přijet mohou zájemci v pátek od 17 do 19 hodin, v sobotu i v neděli pak shodně od 6.30 do 9 hodin," informoval další chebský vášnivý turista Vít Lodr. „Ať už se však na trasách vydají kamkoliv, v sobotu do cíle spěchat nemusejí. V neděli pak účastníky očekáváme nejpozději do 13. hodiny," upřesnil Lodr.

Pro každého, kdo přijde na start pochodu a zaplatí startovné, které činí podle zvolené trasy 15 až 35 korun, bude připravená mapka s popisem trasy a na obsazené kontrole drobné občerstvení. „A kdo vlastními silami dorazí až do cíle, může se těšit na pamětní list pochodu i magnetku ze série ´Magnetická místa´, která jistě potěší především sběratele," vyzdvihl předseda KČT Union Cheb Pavel Sýkora.

Také letos organizátoři pro vzdálenější účastníky zabezpečili přespání ve školní tělocvičně. Potřeba je vlastní spací pytel, a protože se spí na podlaze, i spací podložka (karimatka). „Podrobnější informace o blížícím se turistickém pochodu Hraničářská 30 mohou zájemci vykomunikovat na ´mejlové´ adrese js.sl@seznam.cz," radil Vít Lodr.