VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týden patří knihovnám a čtenářům

Karlovarský kraj – Amnestie upomínek, registrace nových čtenářů zdarma, přednášky, doprovodné akce pro děti i dospělé nebo výstavy. Přesně tak vypadá Týden knihoven v knihovnách v Karlovarském kraji.

4.10.2017
SDÍLEJ:

ilustrační foto.Foto: Deník/Hynek Dlouhý

Živo v nich přitom bude až do neděle. Mottem letošního ročníku je Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou.

Zažijte knihovnu jinak – na to láká k návštěvě Městská knihovna v Chodově. Kromě amnestie ve všech odděleních a registrace zdarma se mohou zájemci až do pátku zúčastnit miniškolení na PC. Všechny akce jsou přitom se vstupem zdarma.

Na návštěvníky knihovny v Kraslicích čeká labužnické čtení, knihovnická dílna, výstava výtvarných prací dětských čtenářů, výtvarná soutěž Pohádkový podzim a například fotografická soutěž Kraslice ve fotografii. Během Týdne knihoven si je také možné prohlédnout nové regionální publikace o Kraslicích.

Ilustrační foto.

Do tradiční akce se zapojují také knihovny na Chebsku. Ta chebská připravila řadu zajímavých akcí. V rámci jedné z nich přijede i oscarový režisér a scenárista Jan Svěrák. „Hovořit bude o svých posledních počinech i projektu nové chebské knihovny, s kterým se díky přátelství s architektem Borisem Redčenkovem z ateliéru A69 seznámil a návrhy je nadšen. Chystanou stavbu rád přijede podpořit,“ uvedla ředitelka knihovny Martina Kuželová. Akce se uskuteční v pátek 6. října od 18.15 hodin v přednáškové místnosti knihovny. Po skončení zájemci zhlédnou nový Svěrákův film Po strništi bos – v upravené, černobílé verzi.

Pozadu nezůstává ani karlovarská krajská knihovna, která si připravila na Týden knihoven pro své čtenáře a návštěvníky stejně jako každý rok spoustu novinek, ale i malých dárečků v podobě zajímavých akcí a s nimi také tradiční čtenářské amnestie a první registrace zdarma. „Pro ty, kteří navštíví knihovnu v tomto týdnu poprvé, je připraven dárek v podobě roční registrace zdarma. Stávající čtenáři zase mohou využít možnosti vrátit zapomenuté knihovní dokumenty beze strachu ze sankcí a placení zpozdného,“ uvedla mluvčí knihovny Michaela Němcová.

Absolutní novinka

Absolutní novinkou a nevídanou věcí je knihovnická úniková hra. Parta knihovnic z Krajské knihovny v Karlových Varech připravila pro návštěvníky od 16 let originální knihovnickou únikovku. Strážce příběhů je provede čtyřmi ději známých knih, které je dovedou k rozluštění kódu a díky tomu k získání klíče k otevření místnosti. Volná místa si mohou rezervovat na webu www.utecknize.cz.

Součástí Týdne knihoven v krajské knihovně je vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Lesy kolem nás aneb Atlas lesních pohádkových bytostí, pořádané ve spolupráci s Lesy České republiky. Oblíbené výtvarné soutěže se zúčastnilo 17 knihoven, které obdržely od svých malých čtenářů celkem 775 prací, z nichž 234 poslaly do krajského kola. Z těch odborná porota vybrala 26 nejlepších.

Další akcí je vyhlášení jedenáctého ročníku Literární soutěže pro amatérské autory z celé České republiky. „Je nám velkým potěšením, že se patronkou letošní soutěže stala mladá, nadějná česká spisovatelka, držitelka ocenění Magnesia Litera Anna Bolavá,“ dodal ředitel knihovny Vratislav Emler. 

Autor: Jiří Drozdík, Barbora Šmudlová, Václava Simeonová

4.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení