„Pětice psů žila v opravdu otřesných podmínkách v zahradním domku o výměře pouhých dvanáct metrů čtverečních,“ uvedla Adéla Janů z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Nezodpovědná majitelka krmila své čtyřnohé ´miláčky´ dost nepravidelně. „Navíc převážně z nevhodných a pro zvířata často nestravitelných zbytků jídla z místní mateřské školy,“ uvedla Adéla Janů.

Není proto divu, že ašský městský úřad rozhodl o odebrání pěti psů nezodpovědné majitelce. „Štěňátka našla nové útočiště v útulku pro opuštěné psy v Borovně.“

Ilustrační foto.
Nemocný chlapec studentky rozplakal. Připravily sbírku

Zatímco o štěňata už je dobře postaráno v útulku, o jejich matce, dvouleté fence, není zatím ani vidu, ani slechu. „Podle slov majitelky fena nedávno utekla,“ řekla Adéla Janů. Pokud se úřadu v Aši ve spolupráci s městskou policií podaří fenku vypátrat, poputuje za svými štěňaty do útulku.

Tři fenky a jednoho pejska teď s největší pravděpodobností čeká mnohem příjemnější osud, než jaký jim určila žena, která je chovala. „Vzhledem k tomu, že u mladých psů probíhá socializace poměrně rychle, po proočkování a uplynutí nutné karantény budou štěňata nabídnuta k adopci,“ řekla Adéla Janů. Nové páníčky tak zatím ještě pejsci nemají, čím se ale mohou pochlubit, jsou jména. „Ta dostali po postavičkách z pohádkových příběhů víly Zvonilky, Fauna, Rozeta, Střelka a Raf,“ dodala. První ze štěňat by do nového domova mohla zamířit už s příchodem jara.

Ilustrační foto.
Jarní úklid čeká nejen hospodyňky, ale také města