Smečka psů v jihomoravských Zvonovicích zůstala jako nechtěné dědictví po mrtvém člověku a měla být odstřelena.
„Náš útulek nabídl pomoc poté, co jsem se dozvěděla o celé kauze od Dany Bočkové (dobrovolnice v oblasti ochrany zvířat – pozn. redakce), která mě požádala o pomoc,“ uvedla vedoucí chebského útulku Marie Lokingová.

„Je smutné, že celá smečka byla odsouzena k smrti tak brutálním způsobem a nikdo neřešil, že to zákon zakazuje. Nikdo neřešil to, v jakých podmínkách a kolik zvířat tam vlastně žilo, když ještě měli majitele. Bohužel, s těmito případy se setkáváme často a je to jen o nezájmu a pohodlnosti těch, kteří se o takové věci mají starat,“ rozhořčila se. Dana Bočková upozorňuje na díru v zákoně. Ta umožňuje, aby se podobné situace neustále opakovaly.

Dotyčný majitel měl totiž ve své smečce 21 psů. „V každé vesnici se najde takový člověk a šíří se to jako požár,“ uvedla. „Veterinární správa nemůže zakázat chov zvířat, pokud dotyčný nebyl už jednou odsouzen za týrání zvířat, ale řekněte mi, kdo byl u nás odsouzen za tento čin?“ položila dotaz. „Chtělo by to rozšířit pravomoci obcí, aby se konečně s takovými případy dalo něco dělat, protože když se něco podobného objeví, nikdo to prostě neřeší.“