U Okresního soudu v Chebu pokračovalo hlavní líčení se strážníky františkolázeňské městské policie.

Jak Deník informoval, obžaloba tvrdí, že dva strážníci měli napadnout muže, který zaparkoval své vozidlo na místě svého bydliště. Svým nepřiměřeným zákrokem mu měli způsobit zranění, která si vyžádala pracovní neschopnost po dobu čtrnácti dnů. Dále s nimi před soudem stojí, v té době čekatel městské policie, se kterým společně údajně odvezli dalšího poškozeného, zřejmě bezdomovce z budovy františkolázeňského nádraží na neznámé místo. Odtud se chtěl muž dostat, cestou si ale poranil nohu. Připlazil se k domu a teprve ráno za světla vyšel neznámý muž a přivolal mu sanitku. U poškozeného lékaři diagnostikovali zlomeninu levé patní kosti. Soud vyslechl všechny svědky, a tak se u hlavního líčení ke slovu dostali státní zástupce i právníci obviněných v závěrečné řeči.

„Skutkový stav byl objasněn dostatečným způsobem,“ uvedl před soudem státní zástupce. „Svědecká výpověď jednoho z poškozených se opírá o výpovědi svědků z řad sousedů a rodinných příslušníku,“ uvedl žalobce. Chování obžalovaných podle jeho slov naplnilo skutkovou podstatu, obvinění muži podle obžaloby nepostupovali podle zásad umírněnosti. Státní zástupce navrhl všem třem podmíněné tresty.

Po závěrečné řeči státního zástupce přišli na řadu právníci obviněných. Ti se snažili zpochybnit výpověď poškozeného, kterého měla hlídka strážníků odvézt na neznámé místo.

„Upozorňuji na rozpor v popisu vozidla, ve kterém měli obvinění sedět,“ řekl jeden z nich. Ze svědecké výpovědi poškozeného vyplývá, že se jednalo o šedý vůz s telefonním číslem 158. „Velitel františkolázeňské městské policie však v písemném prohlášení uvedl, tato hlídka prokazatelně jezdila mikrobusem Transportér bílé barvy s modrým nápisem Městská policie,“ sdělil právník. „Navíc svědek žádného z nich nepoznal. Buď se tento skutek vůbec nestal, nebo byl spáchán někým jiným,“ dodal ve své závěrečné řeči.

Právní zástupci se snažili napadnout i druhé obvinění, kdy měli dva strážníci napadnout řidiče před jeho domem.

Podle výpovědi poškozeného se františkolázeňští městští policisté neidentifikovali, přistoupili k němu, strčili ho do zad a až po té po něm požadovali předložení občanského průkazu. Obvinění tvrdí, že muže vyzvali k identifikaci a až po té, co se je snažil fyzicky napadnout, použili slzný sprej.