K vidění zde byly automobily v měřítku 1:6.
„Letos pořádáme tuto akci už počtvrté,“ řekl jeden z organizátorů akce Vítězslav Padevět. „Vybudovali jsme tu dráhu pro modely aut, která má evropské parametry,“ řekl. Svižná auta se proháněla po hliněné dráze, která patří k jedněm z nejlepších v Evropě.

„Tato dráha pro modely aut je dlouhá 380 metrů a máme na ní celkem 24 zatáček,“ podotkl Vítězslav Padevět. Na této dráze se konaly již dvakrát evropské závody. „Měli jsme tu závodníky z Německa, Holandska, Francie, Belgie, Anglie, Španělska, Slovinska, Chorvatska a Slovenska,“ informoval Padevět. Všechny modely aut jsou technickými skvosty, kterým nechybí laděné motory a výfuky, kotoučové brzdy a další tuningové díly.

Návštěvníkům se akce zalíbila. „Jsem na těchto závodech úplně poprvé,“ uvedla jedna z divaček, Lenka Kubíková z Chebu. „Nikdy před tím jsem vůbec netušila, že podobné akce existují,“ dodala. Jediným stínem letošních závodů bylo, že přišlo méně účastníků. „Zřejmě krize a také problémy na Moravě způsobily, že jsme tu měli 30 závodníků. Jinak jich bývá čtyřicet i více,“ dodal Vítězslav Padevět.