Ubytovna Betlém a denní centrum pro lidi bez domova se přesunou pod jednu střechu, fungovat mají v chebské Vrázově ulici.

Chebští zastupitelé na svém posledním jednání schválili odkoupení budovy ve Vrázově ulici. V nejbližší době by se mělo začít s potřebnými úpravami, a pokud vše půjde dobře, bude se moct ubytovna i denní centrum, které provozuje farní charita, přestěhovat už v prosinci.

„Jde o ubytovnu společnosti Tekaz, město ji koupilo za 2,7 milionu korun," řekl místostarosta Chebu Pavel Hojda s tím, že úpravy by měly přijít přibližně na milion a půl.

„Budova například není odkanalizovaná, v současné době je zde septik,"uvedl pro příklad starosta. Rekonstrukcí budou muset projít i sociální zařízení, rozvody a další.

„Scelí se tak navíc pozemek, který zde město má," podotkl Pavel Hojda.

Výhodou bude nejen to, že budou obě služby pod jednou střechou, prostory budou také větší. „Bezdomovců je v Chebu kolem stovky, ne všichni však těchto služeb využívají. Je nutné zde dodržovat určitá pravidla, to však někteří nechtějí," doplnil.

S tím souvisí také budoucnost areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Právě tam totiž v současné době sídlí ubytovna Betlém. Počítá se však s tím, že budovy půjdou k zemi. „S demolicí bychom chtěli začít ještě v tomto roce. Jako první by měly přijít na řadu objekty u spodní brány areálu bývalých kasáren," dodal.