Druhá etapa rekonstrukce chebské pěší zóny by měla být hotová do festivalu FIJO. Ten se uskuteční od 1. do 4. července. Třetí etapa, oprava části Májové ulice, pak nepotrvá až do příštího roku.

„Již před časem jsme avizovali, že bychom byli rádi, aby byl zkrácený termín dokončení celého projektu na pěší zóně,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný. „Předpokládali jsme, že by – včetně třetí etapy – mohla být stavba dokončená do konce října.“ A plán vyšel. Město tak ale muselo požádat o změnu projektu. „Vlastní pěší zóna by měla být hotová do června.“ Do prázdnin by se na jejím konci měla objevit Brána času. „Je pravděpodobné, že město také dostane finance za druhou etapu už v tomto roce,“ dodal.

Práce na chebské pěší zóně začaly před rokem. Obyvatelé města jen vítají, že bude hotovo dřív. „Neřekl bych, že mě stavební stroje nějak omezují, ale jsem rád, že už to bude za námi,“ řekl Cheban Jaroslav Jelínek z Chebu. „Upřímně mě to překvapilo. Před rokem bych hádal, že se spíš stavba opozdí,“ dodal.