Cigarety to byla specializace sedmatřicetiletého zloděje z Chebu. Kartony nekradl proto, že by byl vášnivým kuřákem, ale prodával je prý vietnamským obchodníkům, aby mohl ‚nakrmit' hrací automaty.

Past sklapla v pondělí nad ránem, krátce po jeho poslední akci. Tabákový fantom odjel se svým o dvacet let mladším komplicem vlakem do Vojtanova, ze kterého se pěšky vydali do Hazlova. Tam chvíli hledali, co by si mohli ukrást, až narazili na trafiku.

„Z té odcizili finanční hotovost, asi 500 krabiček cigaret a zapalovače, čímž způsobili poškozené majitelce škodu předběžně odhadnutou na částku přesahující 30 000 korun," uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Zpět už se vezli jako pánové v taxi. Když ale s lupem procházeli po chebských Městských sadech, neušli bedlivému zraku policistů. Ti si totiž těchto dvou postaviček, které se schovávaly za lavičkami, všimli. Zkušenější ze zlodějů se dal na útěk, ale zbytečně. Oba se tak opět vezli, tentokrát ale v policejním autě. Bez vytáček se pak muž přiznal k dalším deseti krádežím. Bral potraviny, dobíjecí karty na telefon, mp3 přehrávače, peníze, ale hlavně cigarety.

„Svým jednáním způsobil obviněný muž škodu předběžně odhadnutou na částku přesahující 340 tisíc korun," doplnila mluvčí.

Jak se Deníku podařilo zjistit, muž kradl, protože je závislý na automatech. A proč se specializoval na tabákové výrobky? Mezi vietnamskými obchodníky je prý po kradených, a tedy i levnějších cigaretách poptávka.

Sedmatřicetiletému Chebanovi hrozí pět let v chládku. Tohoto zloděje soudce neuvidí poprvé, za krádeže jej už v posledních třech letech potrestal.