Hromady nepořádku v ulicích Chebu už nebudou kazit pověst města u jeho návštěvníků. Technické služby chystají opatření, která mají podobným případům zabránit.

„Máme připravený návrh, se kterým jdeme na radnici,“ uvedl Zdeněk Pavlík, náměstek společnosti Chetes, která má na starosti úklid městských komunikací.
Podle tohoto plánu bude každý víkend posádka jedné multikáry připravená operativně uklízet.
„Máme vytipovaná místa, kde často dochází ke znečišťování, ale budeme připraveni vyrazit třeba i na žádost městské policie,“ dodal Pavlík s tím, že o návrhu ještě není na radnici rozhodnuto.

Návrh na zřízení podobné úklidové čety vznikl na chebské radnici, jejíž vedení bylo nespokojené s nepořádkem v ulicích. „Byl to úkol pro vedení společnosti Chetes,“ poznamenal místostarosta Michal Pospíšil.
Úklidem veřejných prostranství a komunikací se v Chebu zabývá několik firem. Chetes, který vlastní město, patří k největším. „Některé z těchto společností fungují ale lépe nebo jsou levnější,“ podotkl chebský místostarosta Miroslav Plevný.

Nejlepší reference v rámci úklidu města ale mají pracovníci charitní ubytovny Betlém, kterým radnice často zadává vyčištění zanedbaných míst. Pravidelně se také starají o areál bývalé krajinné výstavy v Poohří. „Betlém je pro nás dar z nebes,“ zhodnotil práci ubytovny místostarosta Pospíšil.

„Konečně se začne něco dít. Stačí se jen v neděli odpoledne projít centrem města od nádraží ke Špalíčku,“ řekl Cheban Pavel Král.
„Parčík u nádraží je plný bezdomovců, kteří kolem sebe šíří zápach a nepořádek, nad úřadem práce jsou rozsypané popelnice a po pěší zóně létají papírky,“ shrnul své pozorování.
Další obyvatelé města si myslí, že by měla přitvrdit i městská policie.
„Jak někoho uvidí, že dělá nepořádek, tak ať mu napaří pořádnou pokutu a nechají ho to uklidit. On už by si každý dal pozor,“ uvedla Eliška Chaloupková z Chebu.
Pokud strážníci přistihnou některého z chebských bezdomovců jak se přehrabuje v popelnici, nechají ho vše uklidit a vykáží ho jinam. Pokuty tito lidé neplatí a nelze je z nich ani vymoci.