VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad bude přijímat i „ztráty“, u kterých je majitel známý

Cheb - Miroslav Schulz z Chebu prožil mnoho peripetií, než odevzdal nalezenou kabelku. 

14.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv/ VLP

 Na zídce naproti divadlu našel kabelku, ve které byly doklady, kreditní karty, peníze a mnoho dalších věcí. Jako slušný občan chtěl nalezenou věc odevzdat. To se Miroslavu Schulzovi z Chebu povedlo až po mnoha peripetiích s úřady. Na Městském úřadu v Chebu ovšem i díky Chebanovi už 'pochodí' všichni poctiví nálezci.

„Kabelku i s doklady, penězi a dalšími věcmi jsem našel na zídce u divadla," vysvětlil Cheban Miroslav Schulz. „Jako slušný člověk jsem tedy šel na policii, odkud mne poslali na městský úřad do oddělení ztrát a nálezů. Zde mi řekli, ať kabelku zabalím a pošlu na své náklady osobě, které patří. A prý že se tím také vzdávám odměny," upřesnil.

Kdyby ovšem chtěl Miroslav Schulz nějakou odměnu, tak by podle svých slov vybral hotovost z peněženky a o další věci se nestaral. Jenže on chtěl kabelku i s věcmi vrátit.

„Úřednice, která se mnou věc řešila, byla příjemná, ale striktní, podle zákona prý nemůže převzít věc, u které je známý majitel. Naštěstí do celé věci zasáhl její nadřízený, který ode mne kabelku převzal," popsal Schulz, kterému jde hlavně o zákon, který ztráty a nálezy řeší. „Slušný člověk chce něco odevzdat, ale nakonec má ještě více starostí s tím, že to nemá komu odevzdat. Chtěl bych proto vznést otázku, zda není podobný zákon postavený na hlavu. Určitě s tím mělo problém i mnoho dalších lidí," dodal.

K problému pana Schulze se vyjádřila také mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová: „Věříme, že s podobnou nepříjemností, kterou prožil pan Schulz, se už žádný další občan na naší radnici nesetká," zdůraznila. „To přesto, že zmíněná kolegyně vycházela z nedávného školení na téma ztráty a nálezy, na kterém měl přednášející zmiňovat i nejčastější chyby. Právě neoprávněné přebírání nálezů bylo jednou z nich. Občanský zákoník totiž stanovuje: 'Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo…' (z obsahu kabelky bylo zřejmé, komu patří). Panu Schulzovi jsme se omluvili a bezprostředně po jeho odchodu dohodli, že občany s nalezenou věcí nebudeme, ani přes uvedené, nikam dále posílat. Vážíme si každého, kdo se k nám s nálezem vůbec dostaví, a vše potřebné pak zabezpečíme sami," dodala Kuželová.

Autor: Martin Rejsek

14.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení