Peníze od magistrátu může za určitých podmínek vyžadovat člověk, který se zraní na veřejném prostranství nebo komunikaci ve vlastnictví města.
„Šla jsem ze Zeyerovy ulice na Masarykovu třídu v centru Karlových Varů. Nové dláždění je tam tak nekvalitní, že jsem zakopla a velmi bolestivě si vyvrkla kotník. Musela jsem volat na mobil manželovi, který byl v zaměstnání, aby mě odvezl na ošetření na chirurgii. Než jsme tam přijeli, měla jsem nohu jako balón,“ popisuje svůj osobní nepříjemný zážitek Marie Tůmová z Karlových Varů.

Byla jednou z těch, kteří nakonec nevznesli žádné nároky na odškodné ze strany městského magistrátu.
„Paní mohla klidně přijít. V obdobných případech je však nutné opravdu ihned navštívit lékaře, a s jeho zprávou a doklady přijít na odbor rozvoje a investic. Zde jsou vyčleněny pracovnice, které mají na starost právě podobné problémy. Informace od poškozeného člověka zpracují a postoupí je technickému odboru,“ vysvětluje postup magistrátu mluvčí Renata Hybnerová .

Pracovníci technického odboru se na místě přesvědčí, jaký je stav na místě úrazu a zda je možné a pravděpodobné, že se právě tam úraz stal.
„Máme smlouvu s pojišťovnou, která má na každou pojistnou událost, včetně této, svůj bodový systém, podle kterého je případně vyplaceno odškodné. Například za úraz na chodníku jsme jednomu z poškozených vypláceli 8,5 tisíce korun,“ doplňuje Renata Hybnerová.
Vloni řešil magistrát celkem sto dvacet pět žádostí o odškodné, z toho jej vyplatil třiceti procentům žadatelů. Letos jsou prozatím vzneseny ze strany poškozených pouze tři žádosti.

„Jejich výsledek nemohu zatím předjímat, všechny tři události jsou právě v šetření,“ uzavřela Renata Hybnerová.