Tak nyní vypadá situace v Aši a Mariánských Lázních. Důvod? Snížení příspěvku od státu pro rok 2011 na výkon přenesené působnosti. V Aši mají na svůj provoz méně o tři miliony korun, v Mariánských Lázních přišli dokonce o 3,8 milionu korun. Negativní dopad má situace na veřejnost, v Aši se totiž snížil počet úředních dnů.

„Propouštění bylo náročné, ale snažili jsme se přistupovat citlivě,“ poznamenal mluvčí ašské radnice Milan Vrbata, kde se situace dotkla sedmi úředníků. „Ve většině případů od nás odešli lidé, kteří měli před odchodem do důchodu.“ Šetřit se musí také na provozu, zejména v položkách povinných školení a nákladů spojených s administrativou.

Na radnici v Mariánských Lázních je situace podobná. „Příspěvek od státu nám oproti loňskému roku opravdu klesl. Zrušili jsme šest pracovních míst,“ informoval tajemník tamní radnice Miroslav Jašíček. „Také jsme však jedno místo zřídili, takže celkový pokles je pět míst.“ Veřejnost se ale nemusí bát, že by se v Mariánských Lázních omezovaly úřední hodiny. „Na naší radnici se v tomto směru vůbec nic nezměnilo,“ dodal tajemník.

(šma,bež)