Před několika dny jednal hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný s ministrem dopravy Pavlem Dobešem o chystaném zpoplatnění rychlostní komunikace R6. Společně se dohodli na tom, že do dubna, kdy bude zprovozněn poslední budovaný úsek R6 na Sokolovsku, budou hledat řešení, které by mohlo vyústit ve změnu záměru ministerstva silnici zpoplatnit. Řešit se bude i pokračování zastaveného úseku stavby R6 u Lubence.

Úsek z Jenišova do Chebu, který je dlouhý 37,5 kilometru a bude kompletně dostavěn až v dubnu příštího roku, nebude od 1. ledna 2012 podléhat zpoplatnění. „Připomněl jsem mu, že v naší zemi jsou ještě další tři podobné úseky, kde ministerstvo mýtné zavést nehodlá, proto nevidím důvod, proč by právě v Karlovarském kraji lidé platit měli, když si mnozí z nich ani nekupují dálniční známku a po R6 se dopravují na krátkou vzdálenost do práce, k lékaři nebo na nákup,” konstatoval hejtman Josef Novotný. Podle jeho slov mají obyvatelé navíc obavy z toho, že řidiči, kteří nebudou chtít platit mýtné, budou pravidelně využívat okolní silnice, což může mít vliv na zhoršení životního prostředí v některých lokalitách v kraji. Ministr Dobeš přistoupil na to, že po Novém roce budou společná jednání pokračovat, než obě strany dospějí k finálnímu řešení.

„Tím by mohlo být dokonce i pokračování stavby R6 u Lubence, nikoliv jen příprava obchvatů, jako je tomu v současnosti,” dodal. Proti zpoplatnění rychlostní silnice R6 je i velké množství motoristů z Karlovarského kraje. „Zase z nás chtějí akorát dostat peníze. Myslím si, že je naprostá blbost, abychom platili za přibližně 40 kilometrů dálnice, která vlastně navíc vede odnikud nikam. Já osobně bych si známku určitě nekoupil a raději bych jezdil přes okolní menší města a vesnice. Lituji ale místní lidi, protože ti si budou muset zvyknout na výraznější provoz. Snad své rozhodnutí ještě ministr dopravy změní,” řekl Pavel Horák z Karlových Varů.