Otázka, jak ušetřit na elektrické energii se v souvislosti s lednovým zdražením elektřiny až o čtrnáct procent přetřásá i na Chebsku.
„Je pravda, že s tím, jak se pořád zdražuje elektrika, začali jsme i my s manželkou přemýšlet, jak ušetřit,“ uvedl Jan Navrátil z Chebu.
„Samozřejmě, že také nadáváme, stejně jako všichni okolo nás, ale nakonec jsme se rozhodli s tím něco udělat. Úsporné zářivky sice vyžadují do začátku větší investici než běžné žárovky, ale po roce používání se nám to vyplatilo. Také jsme si koupili novou lednici.“
S nabídkou na úspory nyní přichází sama skupina ČEZ, která pořádá po městech České republiky putovní kampaň ´Posviťte si na úspory´.

V úterý 16. října od 14 hodin navštíví Cheb. Mobilní zákaznické centrum poradí zájemcům v oblastech nákupu elektrických spotřebičů, zateplování budov a podobně. Doprovodný program pamatuje i na děti. Ty si můžou vyzkoušet například výrobu elektřiny.
Pracovníci ale nepřijedou s prázdnou. V každém z měst vybrali jednu neziskovou organizaci, která od nich obdrží praktický dar.
„V Chebu tak dům dětí a mládeže (DDM) Sova získá 100 kusů kvalitních úsporných zářivek,“ uvedla tisková mluvčí ČEZ Michaela Jirovcová. Předání se uskuteční přímo v DDM Sova v úterý 16. října v 10 hodin.