S až nečekaným zájmem veřejnosti se setkala Obecně prospěšná společnost Útočiště při svém Dnu otevřených dveří.
Hned krátce po zahájení čekali před bránou Útočiště Chebané, aby si prohlédli prostory společnosti.

„Ani jsme to nečekali,“ přiznala Jana Kotounová z Útočiště. akce byla zaměřena především na děti, pro něž bude otevřen nízkoprahový klub.
Malí návštěvníci měli možnost usednout k počítači a připojit se k internetu, vyzkoušet hry, které jsou pro ně připravené a namalovat si svou židli.
Velkým překvapením pro pracovnice Útočiště ale bylo, že jim rodiče naprosto bez obav svěřili své ratolesti a odešly za svými povinnostmi.

„Přivedli je, podívali se a pak řekli: Ano, necháme je tady.,“ svěřila se Kotounová a vyjmenovala, co všechno klub malým návštěvníkům nabízí.
„Ping pongový stůl, karty, internet, máme i stolní fotbal a spoustu dalšího. Plánujeme například, že si děti vymalují klubovnu. Prostě si samy navrhnou motivy, které ztvární. Chceme také vymyslet pobytové tábory s tím, že si účastníci určí, co by chtěli dělat či kam by chtěli jet,“ pokračovala Kotounová.
Den pokračoval neopakovatelným koncertem chlapeckého pěveckého sboru Staats – und Domchor Berlin v kostele svatého Mikuláše v Chebu.
Jedinečný zážitek umocňovala akustika chrámu a zpěv 40 dětských a 20 mužských hlasů uchvátil všechny návštěvníky.

Ti poté měli možnost přispět dle vlastního uvážení na činnost Útočiště, v jehož prospěch se koncert konal.
„Tentokrát neházejte peníze do našich kasiček, ale do košíčků Útočiště,“ poznamenal farář Petr Hruška, který se ujal úvodního slova.
Nízkoprahové centrum pro děti od 6 do 15 let bude v letošním roce otevřené ve středu a pátek mezi 14. až 18. hodinou, v příštím roce plánují pracovnice, že jej budou provozovat denně.