Z Chvoječné sem dorazilo pět štěňat, starých zhruba dva měsíce. Prý je tam někdo odložil.
Kromě nich hledá nutně nový domov také kříženec bernardýna, asi tříletý. „Není agresivní, spíš bázlivý. Měla jsem v útulku jeho bratra,“ uvedla vedoucí útulku Marie Lokingová. „Majitelka už ho nechce a hodlá psa utratit, já ho vzít také nemůžu,“ poznamenala s tím, že zájemce se může obrátit na útulek, který zprostředkuje kontakt na majitelku psa.

V poslední době módní plemeno labrador se často vyskytuje i v Horní Hraničné, to když lidé zjistí, že velký pes potřebuje důslednou výchovu. Také teď tu jeden je. „Je agresivní na psy, nevyzpytatelný i na lidi, Potřebuje pevnou ruku. Přivezla ho MP Cheb. Hodí se k domu se zahradou i do bytu, je nevychovaný, nevhodný k dětem,“ uvedla Lokingová. Mezi psy se ale vyskytuje i zástupce kočkovitých šelem, ačkoliv tomu není útulek uzpůsoben. „Zatím nevím, jestli je to kočka nebo kocour, ale je mazlivý, hodný, čistotný a potřebuje vhodný domov.“

„Někde jsem četl, že se lidé hromadně zbavují psů od tří let výše, ale jak jsem se díval na stránky chebského útulku, tady je věkové rozpětí hodně široké. Nechápu ty lidi. Ať si raději pořídí plyšáka, s tím nebudou mít práci,“ rozčílil se Cheban Jiří Tirala. (šma)