Již počtvrté během dvou týdnů oznámil anonym Střední zdravotnické a vyšší odborné škole Cheb, že se v budově nachází bomba. Pokaždé zanechal na toaletách lístek s napsaným vzkazem. Zatímco ten první napsal rukou, další už vytiskl z počítače.

Pachatel si vybírá pondělky a středy. Naposledy zanechal ve škole vzkaz včera.

„Informaci mohu potvrdit,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková s tím, že další informace zatím s ohledem na probíhající vyšetřování nelze zveřejnit.

Jako třikrát před tím, i v pondělí 29. března policisté uzavřeli okolí školy, to znamená celou Hradební ulici, na místo dorazili pyrotechnici a psovod se speciálně cvičeným psem.

„Přiznávám, že jsem to očekával,“ řekl ředitel školy Zdeněk Hrkal. „Věřím, že pachatel udělá nějakou chybu a policisté jej chytí. Jako obvykle, i teď se našel napsaný vzkaz,“ sdělil.

Tentokrát ale nedošlo k evakuaci školy jako v předchozích případech. Pokud to ovšem někdo dělá, aby se vyhnul vyučování, má pro něj ředitel vzkaz. „Zameškanou výuku nahradíme ve dnech, kdy mají mít žáci velikonoční volno a budeme ji nahrazovat tak dlouho, dokud bude potřeba.“

Ačkoliv ředitel vtipkoval o fyzickém trestu, který by se podobal středověkým mučícím technikám, o potrestání viníka má jasno. „Bude vyloučen ze školy.“

Kromě toho autorovi dopisů od policie hrozí obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy s trestem dva roky odnětí svobody. Z celé situace už jsou rozmrzelí i samotní studenti.

„Kvůli nějakému hlupákovi přijdeme o prázdniny,“ rozčílily se dvě žákyně, které nechtěly být jmenovány. „Poprvé jsme myslely, že je to nějaké cvičení, ale když se to opakovalo, už jsme samy začaly přemýšlet, kdo by to mohl dělat. Nehledě na to, že hned vedle nás je základní škola a co ty děti. Vždyť to musí být šok i pro ně.“