Policisté se domnívají, že může jít o úmysl, neboť se případ vždy odehrál za stejných podmínek a ve stejném úseku silnice.

„Vzhledem k tomu, že došlo k doplnění a zvýraznění dopravního značení, a i přesto se stává, že řidič najede do protisměru, zvažujeme, zda nejde ze strany řidičů o úmysl," uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. „Žádáme proto svědky, kteří obdobnou událost uvidí, aby věnovali pozornost typu, barvě a především registrační značce vozidla. Pro policii je důležité zjistit řidiče a příčiny jízdy v protisměru," dodala.

Jan Piták z Chebu se na Facebooku svěřil, že má s podobnou situací zkušenost: „Taky se mi to tam před lety stalo. Jel jsem směrem na Cheb a v pravé zatáčce někde v místech, kde se teď nachází motokárový okruh, jelo auto v protisměru. Chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomil, že auto opravdu jelo v protisměru. V takových chvílích člověk přemýšlí, po které silnici vlastně jede. Podruhé jsem tam potkal kamion," dodal.

„Nevím, jestli bych si v takovém případě 'pročítal' SPZ vozidla, nebo spíš zachraňoval svůj život," uvedl Tomáš Veselý z Chebu.