Knírači, kteří se přidali k charitativní a každoročně se konající genderově zaměřené akci ´Movember´, jsou k nepřehlédnutí také na Chebsku. Dva ´obzvláště zkrášlené´ muže pedagoga z chebského gymnázia Libora Matouška (LM) z Chebu a muzikanta z úspěšné kapely Jazz Big Gang Tomáše Hrdličku (TH) z Františkových Lázní Chebský deník vyzpovídal. Nehovořili jen o tom, proč se k Movemberu připojili…

Uvedete hlavní důvod, proč jste se ke kampani přidali?

LM: Jeden dobrý kamarád ctí Movember už tři roky. Tak jsem se zeptal, jestli letos také… Odpověď zněla: Jestli nejsi srab, tak do toho jdeš taky! No tak jsem se přidal.

TH: Už loni se většina kluků z kapely přidala. Takže letos jsem to i já vzal za své.

Kde jste čerpali informace o tomto preventivním projektu?

LM: Informací je plný internet, poslední roky byla kampaň poměrně velká. Letos mne překvapil třeba Karel Gott. ´Povedeně´ vypadal taky horolezec Radek Jaroš, a pro Movember dokonce nazpíval píseň i Xindl X (A taky nechává růst).

TH: Nejdříve mi to připomněli spolužáci. No a pak jsem nejvíce samozřejmě pobral na internetu.

Také vás postihlo to tradiční hecování kamarádů?

LM: Hecování proběhlo, bez toho to nejde! Letos třeba jeden kamarád z Brna vynechal, ale když viděl mne, říkal, že za rok do toho jdeme všichni přidá se nakonec téměř celá pánská sestava organizátorů Baroko maratonu.

TH: V kapele se ani moc nehecujeme. Prostě Movember ´držíme´. To spíš mezi spolužáky, kteří se také nechali zarůst. A někteří to už vzdali. Ti to dostávají ´sežrat´.

Jak vaši ´kníratou ozdobu´ snášejí nejbližší?

LM: Žena mi říká knírači. Nechce mi dát ani pusu… Ale jinak tu dobročinnost chápe a podporuje. Synovi a dceři se jejich nový tatínek moc nelíbí… Připadá mi ale, že poslední týden si nějak zvykli a už tolik nerýpají.

TH: Přítelkyně mi dokonce vyhrožuje, že mi tu ´nádheru´ v noci vytrhá pinzetou. Té to moje chmýří nepřipadá moc estetické. Mamka si ze mne spíš dělá srandu, ale jako zdravotnice moji iniciativu podporuje.

Už se těšíte, až knír shodíte?

LM: Na neděli 30. listopadu se už moc těším. Pořád si na ten knír nemůžu zvyknout. Překáží při pití čaje, pojídání polívky a při běhu se mi v něm sráží vzdušná vlhkost.

TH: Už se nemohu dočkat, až se oholím!