Opravy Karlovy ulice navazují na loňskou rekonstrukci ulice Dukelská, která stála víc než čtrnáct milionů korun. Město požádalo o dotaci z prostředků ministerstva pro místní rozvoj. „Předpokládáme, že dotace by mohla pokrýt až 60 procent vzniklých nákladů,“ podotýká Černý.

Chebští obyvatelé podle něho určitě ocení v tomto opravovaném úseku především nová podélná parkovací místa na obou stranách komunikace. „Dále plánujeme nový povrch silnice nebo chodníky, také ale i úpravu odvodnění a veřejného osvětlení,“ dodává místostarosta.

Rekonstrukce probíhá na tři etapy a má zhruba 260 metrů. Důvodem rozplánování stavebních prací je snaha eliminovat problémy, které mohou být nepříjemné pro místní obyvatele.

„ Trochu mi tady teď vadí ten hluk a parkovat musím o blok dál, ale co se dá dělat, vydržím to,“ usmívá se místní obyvatel z Karlovy ulice Petr.

Řidiči musí počítat, že postupně dojde k úplným uzavírkám provozu v jednotlivých úsecích. Když vše půjde podle plánu, hotovo bude v listopadu letošního roku.

Kateřina Butaki