VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavřená prodejna Albert stále rozčiluje řadu občanů

Cheb – Obyvatelé sídliště Skalka v Chebu se už rok ptají, co bude s bývalým obchodem.

13.9.2010 3
SDÍLEJ:

UŽ PŘES ROK je zavřená prodejna Albert na chebském sídlišti Skalka. Bývalý supermarket neodolal nájezdu vandalů, kteří rozbili skleněné výlohy. Foto: Deník/Jan Buriánek

Bývalý obchod Albert na chebském sídlišti je uzavřený přes rok. Obyvatelům dochází trpělivost. Nikdo přesně neví, co s bývalým objektem supermarketu bude a jestli se vůbec někdy dočkají nového obchodu. Ztíženou situaci mají zejména senioři, kteří musejí buď vynaložit velké úsilí, aby si dojeli nakoupit autobusem, anebo se musejí obrátit na tři vietnamské obchody, které jsou zde lidem k dispozici.

Problém není lhostejný ani obyvateli sídliště Skalka Jiřímu Doubkovi, který prostřednictvím našeho Deníku položil chebské radnici několik otázek. Odpovědi zpracovala tisková mluvčí městského úřadu Martina Kuželová.

Když má budovu bývalého obchodu v pronájmu firma Ahold, kdo konkrétně s firmou jednal z města a jakých konkrétních výsledků s firmou dosáhl?Jednalo město také s hospodářskou komorou?

Jednáním se zástupci společnosti Ahold byla pověřena Okresní hospodářská komora (OHK) Cheb, stejně jako jednáním s potenciálními provozovateli obchodu na Skalce (Norma, Alfatherm) - místo Aholdu nebo ve spojení s ním. 30. dubna 2010 se uskutečnilo setkání se zástupcem společnosti Ahold za přítomnosti:

MUDr. Jan Svoboda - starosta města, Ing. Michal Pospíšil - místostarosta, Václav Černý - člen Zastupitelstva města Chebu, Ing. Roman Hoyer - vedoucí odboru pro dotační politiku a rozvoj a Bc. Anna Doubková - vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Na jak dlouho je budova obchodu pronajatá společností Ahold? Kdy jí končí nájemní smlouva?

Nájemní smlouva končí v roce 2012, do této doby nemá vlastník budovy (společnost ING Lease (C.R.), s.r.o.) zájem objekt prodávat.

Má město představu, kdy by mohl začít na místě fungovat nový obchod? Kdo má přípravu jeho budování na starosti a co vyjednal?

Kdy začne fungovat nový obchod, opravdu nevíme. Jeho zbudování nemá na městě na starosti nikdo (jen jsme mohli pomoci - vybídnout OHK, nabídnout pozemek), když město není obchodní organizací - takzvaně rohlíky prodávat nemůže. Pouze na základě výše uvedeného jednání a zájmu ze strany společnosti Ahold jsme pomohli nalézt na Skalce vhodný pozemek. Po projednání různých variant umístění s jednotlivými odbory radnice byl vytipován pozemek, který se nachází při silnici z Chebu směr Pomezí a na sídlišti se rozprostírá mezi ulicemi Americká a Družstevní. Nabídku jsme uskutečnili 25. srpna, zatím jsme neobdrželi žádnou odpověď.

Jaké povinnosti má město vzhledem k občanské vybavenosti?

Žádné povinnosti města vzhledem k občanské vybavenosti stanoveny nejsou. Město nemůže zasahovat do vlastnictví soukromých osob nebo firem, a tedy ani nařizovat, v čem má kdo podnikat. Určitě by nezakázalo případnému zájemci prodejnu provozovat. Nyní v rámci svých možností zajišťujeme ze Skalky posílenou veřejnou dopravu kupujících do jiných obchodů ve městě.

Z jakého důvodu nemá město Cheb na sídlišti Skalka svůj objekt, který by pronajímalo?

V minulosti ho nezbudoval, ani nenabyl, podobně jako na mnoha dalších místech Chebu. Občanům Skalky je dostupná Norma, rychlý nákup lze pořídit v obchodech vietnamských prodejců, funguje Městská hromadná doprava.


Autor: Jan Buriánek

13.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení