Čím dál více novorozeňat ale nemá do života zrovna ten nejlehčí start. Sbírku pro nedonošená miminka, která nabírají síly na svůj boj v mostecké nemocnici, se rozhodly uspořádat maminky dětí se stejným osudem. A věcičky a plenky, které pro mrňousky nasbíraly, odvezly přímo do Mostu.


Dvě hlavní iniciátorky sbírky pro nedonošence v Mostě Helena Vávrová a Veronika Plášková porodily extrémně nedonošená miminka. „Já jsem strávila v nemocnici dva měsíce, Veronika 141 dní," přiblížila Helena Vávrová s tím, že za tu dobu stačily poznat, co je v nemocnici zapotřebí a co chybí. „Po návratu jsme proto daly hlavy dohromady a zrodil se nápad projektu TeMi 2014." Název projektu se skládá ze dvou prvních písmen křestních jmen jejich dětí a roku narození. Informace o sbírce se šířily mezi maminkami i pomocí sociální sítě. „Sháněly jsme oblečení malých velikostí, plenky do dvou kilogramů a vše, co by se nedonošeňátkům mohlo hodit," řekla s tím, že nakonec se do sbírky zapojilo čtyřicet lidí.


Společně se pak některé maminky vydaly do mostecké nemocnice, aby předaly všechno, co nasbíraly. „Všechny v nemocnici to moc dojalo. Věci udělaly nejen radost, ale hlavně poskytnou pomoc miminkům," popsala s tím, že by maminky tento projekt rády organizovaly každoročně. „Sice jsme se zaměřily na mosteckou nemocnici, ale v budoucnu bychom rády projekt rozšířily i do jiných center," dodala.