VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úzkokolejka u rezervace Soos opět lákala

Nový Drahov – Už druhým rokem dělá radost nejen dětem, ale i dospělým Muzejní úzkorozchodná dráha Kateřina v blízkosti přírodní rezervace Soos. 

19.5.2013
SDÍLEJ:

Úzkorozchodná dráha u přírodní rezervace Soos opět v květnu přilákala stovky cestujících.Foto: Deník: Jan Buriánek

Projet se v historických vozech chtěly i o uplynulém víkendu stovky lidí. Sedm z dvanácti spojů bylo naprosto vyprodaných.

„Na začátku všeho bych chtěl velmi poděkovat společnosti LB Minerals i jejímu řediteli Miroslavu Balejovi, protože s nimi máme výbornou spolupráci," řekl Rudolf Tyller z Iron Monument Clubu Plzeň. To, že vláčky mohou v Novém Drahově jezdit, je právě zásluhou zmíněné společnosti.

Provoz na úzkokolejce si vždy nejvíce užívají malí cestující.

„Velmi se mi jízda vlakem líbila," řekl malý Adam Kubovčijak z Prahy. „Nejvíce ze všeho mě zaujaly vagonky, kterými jsme dojeli až do obce Kateřina, " usmál se.
Před třemi lety se u přírodní rezervace Soos otevřela i výstava, která mapuje historii úzkorozchodné dráhy v Novém Drahově.

„Tato expozice se dodnes setkává u veřejnosti s obrovským zájmem. Když jsme ji otevřeli poprvé, napadlo nás, že by bylo dobré doplnit ji reálnou projížďkou v důlních vozech," podotkl Rudolf Tyller. S celou přípravou právě pomohla i společnost LB Minerals, která vybudovala v okolí úzkokolejky potřebné zázemí pro dopravu osob.
„Na nás bylo, abychom se pokusili sehnat pojízdné vagonky, a s tím nám velmi pomohlo Muzeum Sokolov, které nám zapůjčilo na dva víkendy své vlastní osobní úzkorozchodné vagonky," popsal Rudolf Tyller. „Potom jsme sehnali osobní vozy stejného typu ve slovenském městě Prievidza. Tak mohl být provoz vlaků na úzkorozchodné trati zahájený."

„V letošním roce máme naplánováno, že se bude jezdit až do září, a to každý třetí týden v měsíci," informoval Rudolf Tyller s tím, že nyní hledají i další nové dobrovolníky, kteří by s provozem úzkorozchodné dráhy pomáhali. Pak by bylo možné i ´jezdící´ víkendy rozšířit.
„Je to tu moc hezký, už jsem tu jednou byl a pokaždé je to zážitek," chválil Tomášek Dědouch ze Skalné. 

Autor: Jan Buriánek

19.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ navštěvují převážně rusky mluvící a němečtí hosté, to chce město nyní změnit a přilákat českou klientelu.

Budou mít nového průvodce

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení