VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Aši chtějí snížit objem odpadu na skládkách

Podstatná část odpadu by mohla zmizet z ašských skládek. Tento závěr vyplynul ze schůze vedení města a společnosti Ašské služby s německou společností, která má zájem o odpad z ašských domácností.

27.2.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

„Společnost u města Rehau provozuje bioplynovou stanici a kompostárnu," informoval Milan Vrbata, tiskový mluvčí ašské radnice. „V Aši se ročně vyprodukuje kolem 4 500 tun směsného komunálního odpadu. Za odvoz a uložení jedné tuny město hradí přibližně 1400 korun. Odpad z ašských domácností u nás končí na skládkách jako součást směsného odpadu." V Německu se tento druh odpadu třídí, ale vzhledem k tomu, že v Aši není koncový odběratel, se tento odpad od ostatního neodděluje. „Aby se tak stalo, musel by se v našem městě zavést systém třídění této komodity do další nádoby s pravidelným a častým vývozem. Navíc by tento systém musel obsahovat dlouhodobou smlouvu s odběratelem," řekl Vrbata s tím, že nutnou podmínkou by pak byla disciplinovanost domácností v třídění.

Navázání této spolupráce a zavedení fungujícího systému může výrazně snížit výsledný objem odpadu, který končí na skládkách. Prověření záměru bude nutné z hlediska legislativního. Jednalo by se totiž o přepravu odpadu do druhého státu.

(wun)

Autor: Redakce

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení