Ustavující zasedání zastupitelstva starosta svolal na středu 31. října od 16 hodin a uskuteční se Kulturním centru LaRitma.

„V Aši vyhrálo volby Hnutí nezávislých pro harmonický rozvoj obcí a měst se ziskem 11 mandátů z celkových 23. K ustavení koalice by nám stačil jeden partner. Zůstali jsme však věrni tradici širokých koalicí, kterou jsme před lety zavedli, a oslovili Stranu zelených a Piráty, kteří kandidovali pod jedním uskupením, Pro Zdraví a Sport, Občanskou demokratickou stranu a Volbu pro Karlovarský kraj,“ potvrdil Dalibor Blažek, současný starosta Aše. „Mimo radu zůstala pouze Komunistická strana Čech a Moravy, což ale neznamená, že odchází do opozice. Naopak, bude podporovat ustavenou širokou koalici. Je otázkou, zda se rozhodne být opozicí TOP 09, která kandidovala společně s Volbou pro Karlovarský kraj. V minulých obdobích totiž byla součástí koalice a z ní odešla do opozice. Proto rozhodnutí o postoji TOP 09 necháváme na jejich zastupitelích,“ podotkl.

Podle Dalibora Blažka by se obsazení postů starosty a místostarosty díky široké shodě i vysoké podpoře voličů měnit nemělo.

Deník zajímalo i to, co budou programové priority pro toto zastupitelstvo.

„Hlavními tématy pro další období bude zejména bytová politika výstavba bytů pro mladé rodiny, seniory, ale i umožnění pořízení vlastního bydlení například „družstevní“ formou za pomoci města,“ sdělil starosta. Dalším důležitým bodem je vytvoření programu s tematickým obsahem 'město vstřícné k rodině' a jeho naplňování. Prioritou bude i dokončení projektu revitalizací sídlišť, investice do městské infrastruktury a příprava Programu rozvoje města na další období.