„V prvním patře by bylo například kadeřnictví, manikúra a pedikúra, obchod, prostory pro lékaře, lékárnu a rehabilitaci. V sklepích by mohla být jídelna nebo multifunkční sál, byt správce, sklady a tak dále,“ informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Studie proveditelnosti dále předpokládá, že do sklepních prostor se přemístí městská policie a všechna pracoviště odboru sociálních věcí a zdravotnictví.
„Časový harmonogram předpokládá zadání projektové dokumentace na konci tohoto roku s tím, že na jaře roku následujícího podáme žádost o dotaci. Po získání finančního krytí bude vlastní přestavba trvat po dobu přibližně jednoho roku. Společnost Tebyt Aš v závěru loňského roku na budovách kompletně rekonstruovala střechu,“ uvedl mluvčí.

V blízkosti je možné podle studie vybudovat 100 parkovacích míst a na části pozemku by mohly být garáže, pronajímané obyvatelům domu seniorů. „To by mohlo znamenat další pracovní příležitosti nejen pro místní obyvatele,“ poznamenal Jan Tomáš z Chebu. „A co si budeme nalhávat, i úlevu pro rodiny nemocných seniorů, kteří o své příbuzné nemohou pečovat doma.“