Vedení města komentovat incident nechce, činí tak na přání samotné lékařky. Zároveň však starosta města Vítězslav Kokoř vyzývá občany k obyčejné lidské slušnosti vůči lidem a zdravotníkům obzvlášť. A pro jistotu bude město do zdravotnického zařízení posílat asistenty prevence kriminality, kteří tak mají zajistit bezpečí a pořádek. Sehnat totiž nového pediatra do pohraničí je takřka nemožný úkol.

"Jednal jsem o možnostech s posledním ašským pediatrem MUDr Al-Rabahim. O výsledku budu informovat později, protože ještě musím vše domluvit také se společností MediClinic. Ale trápí mě něco jiného. Nebudu vás unavovat tím, jak je situace s pediatry v ČR vážná. Koneckonců to všude kolem sebe slyšíte. Neustálé přeplácení lékařů mezi městy je zoufalý stav, který se může projevit také odchodem dalších lékařů, případně učitelů, policistů. Města lékařům nabízí luxusně vybavené ordinace, luxusní podmínky i příjmy. Denně má ašský lékař takových nabídek z atraktivních měst tak osm. Mrzí mě také, že kromě peněz budeme muset přijmout i jiná opatření. Například zajistit bezpečnost zdravotníků v ordinaci. Dnešní doba je nesmírně vyhrocená a lidé jsou agresivnější," říká starosta Aše Vítězslav Kokoř.

O vlastní odhalení sochy se postarali místostarosta Mariánských Lázní Samuel Zabolotný a poslanec Jan Volný.
Zapůjčená socha připomíná filmového vetřelce a pojištěna je na milion Euro

Zároveň lidi vyzývá, ať si váží práce ostatních kolem sebe. Obzvláště lidí, kteří se starají o naše zdraví a bezpečnost. Ted yzdravotníků a policistů. "Nevyzývám k nějakému podlézání, přetvařování, ale k obyčejné lidské slušnosti. Nikdo není povinen v Aši zůstávat, obzvláště, když má spoustu nabídek odjinud. Netýká se to pouze lékařů. Týká se to i policistů, učitelů. Myslím, že více svůj apel nemusím rozvádět. Každý ho pochopí," dodal Kokoř.

K samotnému incidentu, který měl údajně předcházet odchodu dětské lékařky, se vyjadřovat nebude. "Paní doktorka si to nepřeje. Slíbil jsem MUDr. Repakové, že incident popisovat nebudu. Má k tomu své důvody a já je respektuji," dodal Kokoř.

Lidé na sociálních sítích komentují stav ve městě jako neustále se zhoršující. Za vinu ho dávají sociálně nepřizpůsobivých občanům. jejich komentáře se vesměs shodují v tom, že žádají nápravu a perspektivu. Zároveň přiznávají, že i oni ví, že je to nelehký úkol.