VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V boji proti domácímu násilí pomůže i mapování situace

Chebsko - Nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., odstartovala na Chebsku v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´ velký dotazníkový průzkum. Pomohou i studenti.

7.3.2015
SDÍLEJ:

SNAHA O VYMÝCENÍ NEŠVARU! Organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., už na Chebsku odstartovala dotazníkový průzkum zaměřený na domácí násilí. Foto: Foto:Deník/Vladimír Kučera

Neřešené domácí násilí časem eskaluje, varují odborníci. A tento nešvar se nevyhýbá ani obyvatelům Chebska. Hovoří o tom statistiky Intervenčního centra v Karlovarském kraji pro osoby ohrožené domácím násilím, jehož jedna z poboček sídlí přímo v Chebu. A právě proto odstartovala v tomto týdnu nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´ velký dotazníkový průzkum. Oslovit hodlá až 1200 lidí z celého Karlovarského kraje.

Tazatelé se hodlají respondentů mimo jiné ptát, jaké služby jim chybí v místě, kde žijí. Zároveň se budou snažit dozvědět, co lidé vědí o problematice domácího násilí a nebezpečného pronásledování neboli stalkingu.

S dotazníky neziskovka zamíří zejména do Chebu, Františkových Lázní, Jáchymova, Kraslic, Sokolova, Žlutic a dalších měst a obcí. „Prostřednictvím veřejného průzkumu se snažíme zjistit konkrétní potřeby místních obyvatel a cílových skupin," vysvětloval Milan Hloušek, PR manažer organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

„Po získání potřebného množství dat vypracujeme podrobnou analýzu výstupů. Výsledky si samozřejmě nenecháme pro sebe, ale seznámíme s nimi radnice měst, kde jsme občany oslovovali, a také širokou veřejnost prostřednictvím médií či obecních zpravodajů," dodal Milan Hloušek. S průzkumem v ulicích měst začínají pomáhat například dobrovolníci z řad studentů. „Rádi bychom touto cestou požádali veřejnost o spolupráci. Věnujte nám prosím chvilku při vyplňování dotazníku, který je naprosto anonymní. Tím, že odpovíte na pár otázek, přispějete k hlubšímu zmapování potřeb v místě vašeho bydliště a pomůžete nám lépe zaměřit naši osvětovou kampaň, jejímž cílem je posilování povědomí o problematice domácího násilí a stalkingu," vzkázal čtenářům Chebského deníku Milan Hloušek.

Patnáctiletý František Strecker ze Žírovic jako dobrovolník s dotazníkem vyrazil do ulic Františkových Lázní a okolí. „Zatím jsem se s žádnou negativní reakcí dotazovaných nesetkal," usmíval se. „Je to ale doslova ´mravenčí práce´," neskrýval.

Dotazníkové šetření potrvá až do konce března. Po zpracování získaných dat budou výstupy průzkumu volně k dispozici na internetových stránkách www.pomocvnouziops.cz. Již dnes se lidé na tomto webu mohou dozvědět bližší informace o projektu Bojovníci proti násilí na ženách, který se realizuje za podpory grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Autor: Vladimír Kučera

7.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení