„V letošním roce se chystáme v areálu Hamrníky za Černým mostem vybudovat nový skatepark,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Důvod výstavby nového skateparku je jasný. Ten starý má už svá nejlepší léta dávno za sebou a vyznavači skejtování se dokonce shodují na tom, že areál nedosluhuje, ale už dosloužil. Město proto skejťákům nabídlo několik variant umístění nového parku. Vybrána byla nakonec právě lokalita v Hamrníkách.

Kromě skateparku by mělo v objektu vzniknout i parkurové hřiště. „Sešel jsem se zástupci parkurové komunity a po dohodě s nimi společně se Správou městských sportovišť připraví vizualizaci a koncept,“ uvedl starosta. Na každou z akcí má město připraveno 1,5 milionu korun. „Byl bych rád, kdyby se skatepark podařil udělat buď do prázdnin nebo v průběhu prázdnin a parkurové hřiště by pak následovalo v září nebo v říjnu,“ dodal Martin Kalina.

Hluk a bezohlední řidiči. To je důvod, proč nejpozději od poloviny roku začne v historickém centru Chebu platit omezení rychlosti na maximálně 30 kilometrů v hodině.
V centru brzy jen třicítkou