Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V bývalých kasárnách ubytovna pro nepřizpůsobivé nevznikne

„Zaručené informace” o příchodu stovek Romů do Velké Hleďsebe nejsou pravdivé

5.10.2011
SDÍLEJ:

Ruiny jednoho z objektů klimentovských kasárenFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

JANA BEŽÁKOVÁ

Velká Hleďsebe - ´Zaručené informace´ se začaly šířit Velkou Hleďsebí. „Slyšeli jste to? Do naší obce se má přistěhovat dvě stě nepřizpůsobivých Romů ze severu,” hovořilo se v poslední době snad na každém rohu této obce.
„Slyšel jsem to,” potvrdil Stanislav z Velké Hleďsebe. „Povídá se, že se nastěhují do bývalých kasáren. Zatím se o tom ale hovoří jen jedna paní povídala.” ´Pravdivé informace´ ale jednoznačně vyvrací starosta Velké Hleďsebe Vítězslav Padevět. „Je zřejmé, že v kontextu událostí ve šluknovském výběžku jsme všichni velice citliví na možné ´ohrožení´ ze strany nepřizpůsobivých občanů,” uvedl. A tak podle jeho slov stačí, aby někdo vypustil ´zaručenou informaci´, že do obce přijde několik set Romů z Chebu, Varnsdorfu nebo Moravy a že za to dostal někdo obrovskou dotaci. „Šíří se, že do hleďsebské školy přijde čtyřicet, sto nebo dokonce dvě stě romských dětí, což už je dávno domluvené. A může za to europoslanec, starosta, podnikatelé nebo zastupitelé. To vše se nyní probírá na návštěvách, v hospodách, u holiče, prostě všude tam, kde se sejdou více než dva lidé,” řekl starosta.
Jaká je tedy skutečnost? „Za prvé, naše škola má kapacitu dvě stě žáků a momentálně máme téměř plný stav. Za druhé, v kasárnách nelze nikoho ubytovat. Nejsou sítě a stav budov je po letech, kdy se o nemovitosti nikdo nestaral, katastrofální,” vysvětlil starosta. „Takže zbývá jen ubytovna. Tu má v pronájmu společnost Zahradní a parková na základě smlouvy uzavřené minulým starostou. Tato smlouva končí 30. prosince příštího roku. Nicméně v současnosti řeším dřívější ukončení a to právě z důvodu, aby se do obce nemohly nastěhovat osoby, které bychom zde měli všichni neradi,” řekl s tím, že v současnosti probíhají častější kontroly ze strany policie. „V současné době skutečně nemám žádné indicie o plánovaném stěhování nepřizpůsobivých občanů do naší obce,” dodal Padevět.

Autor: Jana Bežáková

5.10.2011
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení