Přestože odstupující starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík určil termín konání ustavujícího zastupitelstva ve městě na 12. ledna 2011, Ministerstvo vnitra ČR v souladu se zákonem vyhlásilo jiný. Veřejné rokování, na kterém se určilo nové vedení města, se tak odehrálo 22. prosince 2010 od 17 hodin ve velkém sále Společenského domu ve Františkových Lázních. Na něm přítomní zastupitelé odhlasovali obsazení postu starostky. Tou se stala Lenka Malkovská z ODS, která v komunálních volbách porazila doposud vládnoucí Mlátilíkovo seskupení Františkovy Lázně – sdružení místních.

V jedenáctičlenném zastupitelstvu je nyní dle výsledku posledních komunálních voleb pět členů z vítězné ODS. Po jednom mandátu mají komunisté a Alternativa. Předchozí vedoucí garnitura ze seskupení Františkovy Lázně – sdružení místních získala čtyři místa. Vládnoucí koalici utvořili zástupci ODS a Alternativy.

Opoziční zastupitelé ze ´Sdružení místních´ i KSČM se všichni z prvního jednání omluvili.

Noví čelní představitelé města odhlasovali rozšíření počtu uvolněných místostarostů (pobírajících na radnici odměnu v řádech několika desítek tisíc korun měsíčně) na dva. Prvním místostarostou se tak stal František Šnajdauf (Alternativa) a druhým Roman Knedlík (ODS). „Předchozí garnitura se zasadila o zrušení rady, proto pokládám dva místostarosty za nezbytné v uspořádání vedení města,“ uvedla Lenka Malkovská. Nemůže zde být vláda jen jedné osoby,“ dodala.

Malkovská také uvedla, že je v nové funkci plná očekávání. „Nemám informace ani o schválení rozpočtového provizoria. Ani zatím netuším, jakým způsobem se bude předávat radnice. Ivo Mlátilík je totiž na dovolené.“

Jiří Vosala, který v předchozích letech působil v zastupitelstvu města ve čtyřech volebních obdobích, neskrývá svůj názor. „Druhý místostarosta je ve Františkových Lázních naprosto zbytečná funkce. A ta bude městskou pokladnu stát za ty následující čtyři roky necelé tři miliony korun.“