Přesně takový záměr mají Chebští a hodlají na pozemku v chebské Májové ulici, který dříve využívala nedaleká 2. základní škola jako dětské hřiště, zbudovat takzvanou komunitní zahradu. S nápadem přišli místní starší občané.

V současné době už zde vzniká místo určené nejen pro pěstování zeleniny nebo bylinek, ale také pro společné setkávání a odpočinek.

„S nápadem na vznik komunitní zahrady přišli senioři z našeho klubu důchodců," připomněla chebská místostarostka Daniela Seifertová. „Ke spolupráci jsem přizvala také občanské sdružení Joker, které zaměstnává handicapované. Měla jsem totiž obavu, že údržba poměrně velkého pozemku by pro seniory mohla být až příliš náročná. O údržbu zahrady se tedy bude starat Joker. Jeho klienti budou mít další vhodnou práci, vypěstovanou zeleninu navíc mohou zužitkovat ve své Čtenářské kavárně. Zkrátka samozřejmě nepřijdou ani senioři, kteří tam budou mít své záhony. Snad bude toto mé rozhodnutí pro všechny přijatelné a zahrada bude sloužit jak klientům Jokeru, tak chebským seniorům," dodala místostarostka Daniela Seifertová.

Chebská radnice už na pozemku nechala provést potřebné drobné úpravy, například posekání trávy, odstranění náletů nebo zřízení záhonů, které přišly na zhruba 20 tisíc korun. Vše je tak připraveno, aby komunitní zahrada mohla začít fungovat. „Byla by škoda, aby takto krásný pozemek přímo v centru města ležel ladem. Do budoucna tady ještě chceme vybudovat například menší objekt se sociálním zázemím nebo pergolou," slíbila Daniela Seifertová.