„Tuto problematiku bych rád rozdělil na stomatologii a praktiky. Co se týká stomatologů, tak to vypadá, že se nám podařilo společně s pojišťovnami motivovat lékaře, kteří by měli do Chebu přijít a otevřít své ordinace,“ říká místostarosta Jiří Černý. „Momentálně máme vyřízené čtyři žádosti o příspěvek a máme rozpracovaných dalších sedm. To znamená, že Cheb by mohl být po stránce kapacity stomatologů už konečně o něco stabilnější,“ sděluje.

V Chebu ale dosluhují praktičtí lékaři, kteří se chystají do důchodu a budou co nevidět končit.

Jejich nedostatek se také postupně řeší. Město nemá v kompetenci lékaře shánět, ale situací se neustále zabývá. Tyto záležitosti hodnotí jako selhání zdravotních pojišťoven, které za lékaře ručí. „Bohužel nemáme žádné kontakty na praktické lékaře, kteří by sem měli přijít. V tuto chvíli ale víme, že končící doktorku Milotovou vystřídá doktor Hess, který pod svou organizaci sehnal dva lékaře, kteří se budou o ordinaci starat. Nebudou ale v ordinaci po doktorce Milotové. Přestěhují se do městem rekonstruovaných prostor na Dragounské 12.V tomto objektu už působí doktor Měšťan a v jednom patře by měla vzniknout ordinace zmiňovaných lékařů,“ dodává místostarosta Černý.

Na Dvorském mostě se nyní například dělá izolace pod římsami.
Dvorský most by mohl být dříve. Mostovka už je téměř hotová

Cheb trápí, že veškeré stížnosti ohledně nedostatku lékařů anebo nespokojenost s některými řeší lidé přes městský úřad nebo i samotného starostu. Starosta Antonín Jalovec proto apeluje na zdravotní pojišťovny i lékařskou komoru s tím, že by se o nespokojené občany měly více starat. Pokud je tedy pacient se svým lékařem nespokojený, je nutné kontaktovat bud zmiňovanou lékařskou komoru nebo svou zdravotní pojišťovnu, město s tím nemá nic společného.