Zahrady, zámky, muzea, hráze. To je jen krátký výčet míst, která si také vybírají snoubenci pro uzavření sňatku.

Zůstávají na radnici

I přes to stále převažují radnice, stejně jako třeba v Mariánských Lázních. „Někteří se nechají oddat, ale například také v hotelu,“ podotkla Jiřina Řeháková z mariánskolázeňské radnice.

Zámek je výhoda

Oproti tomu v Lázních Kynžvart vede kaple zámku. A aby ne. Toto pohádkové místo si pro svou svatbu vybrala ze známých osobností třeba modelka Andrea Verešová. „Když je hezky, berou se lidé také v lesní kapli,“ uvedla Dana Radimerská z kynžvartského městského úřadu.

Boduje i krajinka


Mimo obřadní síň v historických prostorách chebské radnice a ve Valdštejnské obrazárně chebského muzea mají svatebčané podle mluvčí chebské radnice Martiny Kuželové velký zájem také o Klášterní zahradu, Chebský hrad a nově i Krajinku.

Oddávali na hrázi

Období uzavření sňatku mimo radnici nastává také v Aši. „Svatby mimo obřadní síň u nás lidé žádají většinou přes letní měsíce,“ sdělil Milan Vrbata, mluvčí ašského městského úřadu. Počet takových sňatků ale nepřesáhne desítku. „Většinou se snoubenci chtějí brát na Větrově, u rozhledny či na zahradě v muzeu, občas ale také na zahradě u domu či chalupy. Loni jsme oddávali i na hrázi přehrady Halštrov,“ dodal.

Svatba podle koníčku či povolání

Ačkoliv v nejzápadnějším městě České republiky zatím nepřišli na chuť 'tématickým' svatbám, v Chebu již několik takových měli.
„K zajímavým svatbám v posledním období patří fotbalová, která se odehrála na hřišti TJ Lokomotiva Cheb, a jachtařská u vody na Jesenici,“ poznamenala Martina Kuželová.