„Na základě požadavku Policie ČR bude v prvních měsících probíhat pouze měření bez postihu řidičů, kteří překročí maximální povolenou rychlost. V místech, kde získané statistické údaje časté porušování dopravních předpisů potvrdí, budou následně umístěny také moduly umožňující pokutování hříšníků,“ sděluje mluvčí Chebu Simona Liptáková.

„Nové měřiče rychlosti samozřejmě upoutaly i mou pozornost. Musím podotknout, že je to celosvětový trend, který může pomoci při řešení kriminality, tak proč by nemohly být i u nás v Chebu. Jelikož městem projíždím denně, tak občas narazím na řidiče, kvůli kterým kamerový systém chápu,“ říká jeden z občanů Chebu Miroslav Nový.

20. listopadu se uskutečnilo podzimní kolo Sbírky potravin, do kterého se tradičně zapojila také Potravinová banka Karlovarského kraje z.s.
Víkend byl znamením sounáležitosti, lidé po celém kraji sbírali nejen potraviny

„Pracuji na na Zlatém vrchu, takže městem projíždím také denně. Jako žena a matka jsem velmi ráda za tento počin, protože řidiči překračují rychlost na mnoha místech v Chebu. Je zajímavé, jak radary ovlivňují psychiku lidí, protože od prvního dne jsem zaznamenala zpomalení provozu i na místech, kde se běžně ve městě jezdilo i stovkou. Za mě tedy velké plus pro nás všechny,“ pokračuje další obyvatelka Chebu Lenka Přibylová.

Kde budou?

Měřiče rychlosti budou umístěny na místech, kde podle poznatků policistů a strážníků dochází k porušování dopravních předpisů ve zvýšené míře nebo kde si občané na časté nedodržování nejvyšší povolené rychlosti opakovaně stěžovali. „Jedná se o ulice Pražská, Ašská, 17. listopadu, Americká a Osvobození přímo v Chebu a také o tři místa v okrajových lokalitách, konkrétně v Hradišti, Podhradu a na Švédském vrchu v ulici Na Návrší. Pořízení měřičů rychlosti přišlo zhruba na dva a půl milionu korun,“ dodává mluvčí Liptáková.