Takzvané železné neděle v Chebu začnou už v pátek 18. března. Letos se však neuskuteční v tak velkém rozsahu jako tomu bývalo v předchozích letech. Město na ně vyčlenilo o víc než dvě třetiny menší částku.

Železné neděle se ve městě konají už léta. Občané při nich mají možnost vyhodit velkoobjemový odpad do kontejnerů, které jsou postupně přistavené v různých částech města. Akce se sice uskuteční také letos, ne však takovém rozsahu jako v předešlých letech.

„Na letošní železné neděle je vyčleněná částka do půl milionu korun,“ uvedl chebský místostarosta Tomáš Linda. V předchozích letech se přitom suma pohybovala okolo 1 800 000 korun.

Představitelé pro to mají hned několik důvodů. Jedním z nich je fungující služba Chebských technických služeb (Chetes) Taxi odpad. Díky té mají obyvatelé města možnost si velkoobjemový odpad nechat odvézt přímo pracovníky Chetes. Služba stojí sto korun.

„Město Cheb také připravuje sběrný dvůr,“ podotýkal starosta Pavel Vanoušek, „A v souvislosti s tím uvažujeme o tom, že bychom změnili organizaci sběru velkoobjemového odpadu.“ Do budoucna by tak služby sběrného dvora a Taxi odpadu mohly železné neděle zcela nahradit. Podle starosty je možné je využívat během celého roku. Železné neděle se oproti tomu konají vždy na jaře.

„Důvodem, proč už letos nebude akce v takovém rozsahu, jak byli lidé zvyklí, je otevření sběrného dvora,“ dodal Linda s tím, že se s otevřením dvora počítá v létě.