Turisté na webu Tripadvisor opět hodnotili nejlepší hotely. A první desítku těch nejlepších v České republice uzavřel mariánskolázeňský Esplanade.

„Stali jsme se tak nejlepším mimopražským hotelem pro rok 2014 na sever, jih a západ od hlavního města Prahy, což je pro nás velkou odměnou, ale hlavně také závazkem do budoucna," uvedl Vlastimil Dvořák, generální ředitel a majitel hotelu. „Bude pro nás důležité si toto renomé udržet, ale hlavně kvalitu služeb stále zlepšovat," dodal.

Nejde o první ocenění hotelu. Minulý rok získal titul Hotel roku 2013 Karlovarského kraje.

A co na to říkají místní?

„Čím víc se bude o hotelu a o Mariánských Lázních vědět, tím víc lidí sem přijede," doufal Petr Černý, který v Mariánských Lázních pracuje. „A právě díky turistům mohou podnikatelé vydělávat a zaměstnávat další občany."

Pětihvězdičkový secesní hotel Esplanade byl postaven v roce 1911 významným architektem Arnoldem Heymannem.

Po rozsáhlé rekonstrukci v letech 2001 až 2003 se rozšířil o nová křídla, terasy a prostory pro trávení volného času, především na luxusní spa s bazénem. Hotel používá pro uhličité koupele i pro pitnou léčbu mariánskolázeňskou přírodní minerální vodu Svatá Marie-Eva, která vyvěrá přímo v altánku v areálu hotelu.