Nových prostor se dočkají v Dětském domově v Mariánských Lázních. Po letech zde začaly práce na odvlhčení budovy, ve které děti žijí, a ze získaných sklepních prostor vzniknou místnosti, jež budou sloužit pro volnočasové aktivity mládeže.

„Odvlhčením nám vzniknou nové prostory,” řekla ředitelka domova Paprsek Ivana Dudarcová. „V současné době to tady máme takové rozpracované, ale je to k dobru věci. Odvlhčením se uvolní sklepní prostory, ve kterých vznikne například malá tělocvična,” uvedla ředitelka s tím, že Paprsek vytváří pro děti podmínky pro všechny možné aktivity.

„Děti rády tancují, chlapci provozují breakdance. Vedle tělocvičny bude k dispozici posilovna. Nebude chybět ani hudební místnost. Děti velice dobře hrají například na bicí a pro tuto aktivitu jsou nově vzniklé prostory naprosto ideální,” sdělila Dudarcová s tím, že domovu pomáhají také sponzoři. Ve sklepních prostorách vznikne také dílna pro manuální činnost, které se děti věnují. „Vyřezávají nádherné věci,” pochlubila se ředitelka.

„Jsme rádi, že v našem domově vzniknou nové prostory a budeme moci trávit volný čas v tělocvičně nebo posilovně i přes zimu. Moc se na to těšíme,“ řekla Míša.

V letošním roce bude na práce související s odvlhčením mariánskolázeňského dětského domova vynaloženo celkem 2,2 milionu korun z rozpočtu Karlovarského kraje.

„Do konce roku by mělo být hotovo zhruba sedmdesát procent potřebných prací,” informovala tisková mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. „Počítá se s pokračováním odvlhčení, a tedy i vyčleněním dalších finančních prostředků z krajského rozpočtu v příštím roce,” dodala.