Stejně jako ostatní děti se bezpečně vrátil se svými rodiči domů. Čerti totiž všechny malé zlobily pustili za slib polepšení se.

Ještě než začalo samotné účtování, sešli se návštěvníci v kostele Svatého Michala, kde vystoupily děti z místní mateřinky a zazpívali členové pěveckého kroužku žandovské školy. „Jsem ráda, že jste se při tradiční akci rozsvěcení vánočního stromečku sešli v tak hojném počtu,” řekla na uvítanou starostka Dolního Žandova Eliška Stránská. „Těm, se kterými se neuvidím, bych ráda popřála krásné Vánoce a hodně zdraví do příštího roku.” Po jejím krátkém proslovu, pásmu básniček nejmenších dětí a koledách v podání pěveckého kroužku, se všichni přesunuli na náměstíčko pod kostelem. Tam se jim představily chebské mažoretky pod vedením Jaroslavy Novotné. „Je mi zima za ně,” podotkla Lenka z Dolního Žandova. „Když je vidím v těch krátkých sukýnkách, je mi jich líto.”

Pak už přišlo na řadu rozsvícení stromečku a příjezd hodného Mikuláše, kterého si děti přivolaly. „Já chtěla jen Mikuláše a anděla, čerti tady být nemuseli,” utřela si slzičky sedmiletá Maruška, když dostávala balíček plný sladkostí.

Pro ty, kteří vydrželi, přichystal místní obecní úřad malé překvapení - ohňostroj. „Ohňostroj se mi moc líbil,” řekla Anežka. „Nejhezčí byly poslední tři rány.”