Mohl za to požár elektrospotřebiče v jednom z pokojů. Kouř se poté rozšířil do dvou pater objektu. Dramatická událost se naštěstí obešla bez vážných zranění či obětí na životech. „Pět klientů bylo odvezeno do nemocnice v Chebu a a v Sokolově na pozorování, protože se nadýchali zplodin z požáru, nicméně všichni jsou mimo ohrožení života,“ sdělil ředitel Domova pro seniory v Dragounské ulici Miloš Figer. Někteří z klientů byli prozatím přesunuti do jiných domovů v Karlovarském kraji, kde budou mít odpovídající péči. „Chtěl bych poděkovat, nejen záchranářům a hasičům, ale i personálu domova za profesionální přístup,“ dodal starosta Zdeněk Hrkal.

V jednom z bytů v pečovatelském domě hořeloZdroj: Deník / Václava Simeonová


Přivolaní hasiči z hořícího bytu zachránili dva seniory, které předali do péče záchranné služby. Z patra, kde hořelo, následně provedli záchranu dalších klientů. „V době příjezdu na místo požáru dostal velitel zásahu informaci od pečovatelek, že uvnitř domu je asi osmdesát klientů plus personál. Pečovatelky po zpozorování požáru začaly s evakuací klientů, méně pohyblivým pomáhali hasiči. Samotný požár se díky rychlému zásahu nerozšířil do dalších místností, celý dům bylo nutné ale důkladně odvětrat,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu během několika minut po příjezdu na místo, celkově trval zásah dvě hodiny. Před polednem se senioři z pater pod požárem a nad požárem mohli začít vracet zpět do svých bytů. Pro sedm klientů domova, kteří bydlí v bytech v patře, kde hořelo, bylo nutné najít náhradní ubytování. Příčina požáru je v šetření, odhadovaná škoda je 200 tisíc korun.

Děti z Domu dětí a mládeže a školní družiny Luby navštívily Muzeum Cheb.
Ratolesti se vydaly po stopách historie regionu