Velké oslavy vypukly už před čtvrtou hodinou odpolední v restauraci u Charlieho v Sokolově, když už bylo jasné, že druhé kolo prezidentských voleb vyhrál Petr Pavel. Sešli se tam totiž jeho příznivci a sekt tekl proudem. V Karlovarském kraji, ve kterém k volbám přišlo 62,76 procenta voličů, tedy téměř o tři procenta lidí více než v prvním kole, ale druhé kolo prezidentských voleb vyhrál Pavlův protikandidát Andrej Babiš. Získal celkem 50,99 procenta hlasů, Pavel dostal 49 procent hlasů a polepšil si tak oproti prvnímu kolu téměř o 18 procent.

Podívejte se, jak volby dopadly ve vaší obci nebo u sousedů

"Vše proběhlo v pořádku. Ve volebních místnostech byl klid, nekonaly se ani žádné hádky či konflikty. Jedinou změnou a překvapením pro některé obce byla vysoká volební účast, na kterou nebyly z minulých voleb zvyklí," řekla krajská volební koordinátorka Johana Vydrová.

V Božím Daru přišlo nejvíc voličů a dali hlasy hlavně Pavlovi

Na Karlovarsku dorazilo k volbám také víc lidí a s 53 procenty hlasů tam zvítězil Pavel, stejně jako v Karlových Varech s 56,91 procenta hlasů. Babiš dostal na Karlovarsku 46,99 procenta hlasů a v lázeňském městě 43,08 procenta hlasů. Drtivého vítězství dosáhl Pavel na Božím Daru, kde k volbám přišlo 91,61 procenta voličů, tedy úplně nejvíc v celém kraji. Pavel tam dostal mandát od 89,09 procenta voličů, přitom v prvním kole získal 57,46 procenta.

V Přebuzi přišlo k volbám nejvíc lidí na Sokolovsku

Babiš ovládl i Sokolovsko, kdo přišlo k volebním urnám 60,86 procenta voličů, tedy více než o tři procenta v prvním kole. Přímo v Sokolově bývalý premiér dostal 53,52 procenta hlasů a v Přebuzi, kde přišlo k volbám 82,42 voličů, tedy nejvíce na Sokolovsku, vyhrál Babiš s 50,67 procenta, Pavla tam volilo 49,33 procenta.

V Milhostově na Chebsku zvolili drtivě Babiše

Babiš zvítězil také na Chebsku, kde dostal 51,17 procenta hlasů. Pavel sice jen 48,82, ale proti prvnímu kolu si polepšil o více než 17 procent. I na Chebsku přišlo k volbám více lidí než v prvním kole, a to o více než dvě procenta. V samotném Chebu bylo oproti prvnímu kolu vítězství Babiše velmi těsné, dostal 50,37 procenta hlasů a Pavel 49,62 procenta. V Milhostově na Chebsku, které kdysi volilo drtivě Miloše Zemana a začalo se mu říkat Zemanov, dalo Babišovi hlasy 93,33 procenta lidí, ale volební účast byla jen 55,28 procenta voličů.

Povolební guláš u Charlieho

Výsledky voleb sledovali lidé v hospodách či barech. Například u Charlieho v Sokolově měli akci s názvem Povolební guláš u Charlieho. Sešli se tam příznivci Petra Pavla a dávali hlasitě najevo svou spokojenost už během sčítání hlasů, kdy bylo jasné, že jejich kandidát jasně vede. Poté tak mohlo přijít na řadu i šampaňské a oslavy. Zároveň se shodli na tom, že pocítili úlevu z toho, že vyhrála pravda a slušnost.

Auto s protivládním sloganem.
Před volební místností v Libušině ulici stálo auto s protivládním sloganem