Vrámci společného projektu Českých drah a Karlovarského kraje se otevřou vdubnu cyklopůjčovny na železničních stanicích Cheb, Karlovy Vary dolní nádraží, Mariánské Lázně a Sokolov. Zapůjčená kola bude možné po domluvě vracet, případně půjčovat, také ve stanicích Františkovy Lázně, Karlovy Vary, Loket a Nejdek.

„Celkem máme kdispozici třicet kvalitních, zcela nových kol, a to vpánské i dámské verzi. Ztéto třicítky je 22 kol trekingových a 8 horských. Kola jsou slušně vybavená a samozřejmostí je imožnost zapůjčení přilby. Karlovarský kraj nabízí řadu možností na výlet v kombinaci kolo – vlak,“ uvedl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah vKarlových Varech. Karlovarský kraj byl jedním ze čtyř regionů, kde dosud cyklopůjčovny nefungovaly.

„Proto jsme rádi, že toto bílé místo zaplníme a naše nabídka pro vyznavače cykloturistiky se ještě rozšíří. Kromě podpory budování a údržby cyklotras, oblíbeného internetového Cykloportálu apravidelných příspěvků na značení tras je to další důležitý krok vnaplňování krajské strategie rozvoje cyklistiky a cykloturistiky,“ konstatoval Petr Navrátil, náměstek hejtmana kraje.

Pro zapůjčení kola stačí dva platné osobní doklady, uzavření nájemní smlouvy, zaplacení půjčovného a složení kauce tisíc, nebo 2 500 korun. Kauci zákazníci dostanou zpět po vrácení kola. Všechny půjčovny kol Českých drah jsou vybaveny kvalitními trekingovými ahorskými koly sodborně prováděným servisem. Lze si zapůjčit icyklistické přilby vceně 20 korun za den a kus.

Velkou výhodou je, že cestující mohou vrátit kolo jinde, než si ho půjčili. Ve vlacích ostatních dopravců, případně v autobusech, zaplatí cestující poplatek za kolo podle tarifu dopravce. „Službu jsem už využíval v jiných krajích a tady mi opravdu chyběla,“ řekl cyklista Miroslav Plenička z Ostrova.