Nové sportovní hřiště si v budoucnu budou moci užít všichni bez ohledu na věk v nejkrásnější vesnici loňského roku, v Krásné. Hřiště bude vedle workoutového zaměření obsahovat také fitness prvky pro seniory.

„Park bude určený jak pro teenagery, tak pro dospělé a všechny ostatní, kteří se budou chtít oddávat cvičení ve venkovních prostorách, s váhou vlastního těla," uvedl starosta Krásné Luboš Pokorný. „Objekt chceme také doplnit fitness prvky pro seniory. To znamená, že v parku by měly mít možnost cvičit celé generace od nejmenších až po ty největší."

Na projekt bude Krásná podávat žádost o dotaci z Programu rozvoje venkova. Z toho lze získat dotaci až stoprocentní. Radnice výstavbu parku připravuje už druhým rokem. O hřiště projevili zájem především rodiče dětí, které navštěvují lanové centrum. Právě toto centrum by mělo workoutové hřiště doplnit.

Sportovní park bude typu takzvaného Nippur. To znamená, že je oproti jiným parkům univerzální a má i vyšší počet posilovacích prvků. Sportovci si díky tomu budou moci zacvičit na workoutových tyčích a různých posilovacích hrazdách. Pro necvičící doprovod Krásná plánuje ke sportovnímu objektu nakonec také vybudovat lavičky.

Toto hřiště plánuje Krásná umístit do bývalého zámeckého parku a v dnešní době v něm milovníci sportu už využívají malé lanové centrum, stezky a odpočinkové altány. V případě, že se schválí dotace, zahájí obec výstavbu sportovního objektu na podzim letošního roku.

Radek Wunderlich